Tämä on ARKISTOITU SIVU vuodelta 2009 — siirry ajanmukaiselle sivustolle klikkaamalla yläreunan isoa VÄLJÄMÄ-logoa!

Paluu Vähikkälän väljämän pääsivulle

Linkki uutissivulle Linkki uutissivulle Linkki kuva- ja karttasivulle Toimintakertomukset, pöytäkirjat ym. Linkki yritystoimintasivulle Paluu Vähikkälän väljämän pääsivulle Linkki linkkisivulle Linkki  sä:hköpostiosoitteistosivulle Tontteja myytävänä Kirjoita vieraskirjaan

Janakkalan kunnan sivut

Vähikkälän yhdistykset

 

Etelä-Janakkalan Erätoverit ry
Puheenjohtaja Ari-Pekka Saario 050 559 3487
Nummisten Myllyn tie 315, 12640 Jokiniemi
ari-pekka.saario@kolumbus.fi
Sihteeri Esa Ilo  040 845 7372
Mielikinpiha 6, 11120 Riihimäki
esa.ilo@elisanet.fi
Metsästysmaja: Eräkolmio (pdf-tiedosto)
— Pieniin juhliin ja kokouksiin
Vuokraus: majaisäntä Aarre Tauru, 040 584 7667
tauru.perhe@pp.armas.fi

Toivan Marttayhdistys ry
Puheenjohtaja Hilkka Heino, 040 546 5808
Mattilantie 26, 12450 Vähikkälä
hilkkaheino@netti.fi
Sihteeri Leena Mäntylä 019 766 455
Tuomikuja 1, 12400 Tervakoski
leena.mantyla@luukku.com

Vähikkälän maa- ja kotitalousseura ry
Puheenjohtaja Hannu Järvinen, 019 449 161
Sauvalantie 76, 12450 Vähikkälä
Sihteeri Jarmo Hatakka, 050 590 4617
Soksontie 124, 12450 Vähikkälä
jarmo.hatakka@armas.fi

Seuratalon vuokraus:
Erkki Koskiniemi, 040 704 4703
erkki.koskiniemi@pp.armas.fi
www.linnaseutu.fi/juhlatalot

Vähikkälän nuorisoseura ry
Puheenjohtaja Päivi Herttuainen, 0500 576 682
Piilonkulmantie 641, 12540 Launonen
Paivi.Herttuainen@hcn.fi
Sihteeri Riitta Pietiäinen-Ikävalko, 050 306 1387
Pelinojantie 199, 12450 Vähikkälä
riittamatias@armas.fi

Vähikkälän ja Sauvalan VPK ry
Puheenjohtaja Jukka Salonen, 0400 359 080
Vehmaistentie 65, 12450 Vähikkälä
salonen.jukka@armas.fi
Sihteeri Mika Siivo, 050 598 0028
Maaniityntie 11, 12450 Vähikkälä
mika.siivo@suomi24.fi

Vähikkälän väljämä ry

Puheenjohtaja Minna Mäenpää, 040 511 2067
Piilonkulmantie 530, 12540 Launonen
minna.maenpaa@hippos.fi
Sihteeri Miia Raussi, 040 579 7637
Nevantie 10,12450 Vähikkälä
miia.raussi@hotmail.com
http://www.tietotila.com/valjama

Vähikkälän Näyttämö VäNä
Vähikkälän nuorisoseura ry:n ja
väljämä ry:n yhteinen näyttämö
Riitta Pietiäinen-Ikävalko 050 306 1387
Pelinojantie 199, 12450 Vähikkälä
riittamatias@armas.fi
www.linnaseutu.org/vahikkalannayttamo

Järvien suojeluyhdistykset

Kesijärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Antti Korpiniitty, 050 567 1767
Maalarintie 10 A1, 04200 Kerava
antti.korpiniitty@kolumbus.fi
Sihteeri Eija Huhtala, 050 439 6344
Länsitie 44 C, 11910 Riihimäki
kesäas. Rantahaantie 116, 12450 Vähikkälä
eija.huhtala@parkettihuhtala.fi

Leipijärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Pentti Kurikka 050 500 3430
Osuuskunnantie 18 C 00660 Helsinki
pentti.kurikka@mbnet.fi
Sihteeri Martti Kuusisto, 044 505 1941
Palsamipolku 2, 02770 Espoo
martti.r.kuusisto@gmail.com.

Ojajärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Jukka Rauhala, 0400-605 571
Kaijunpolku 8, 12400 Tervakoski
jukka.rauhala@ojajarvensuojeluyhdistys.net
Sihteeri: Arto Arola, 040 563 8589
arto.arola@ojajarvensuojeluyhdistys.net

Valajärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Pekka Koskinen 0400 444 618
Sateenkaari 3 M 198, 02100 Espoo
Pekka.Koskinen@edimanagement.com


Osakaskunnat (kalastuskunnat)

Sauvalan osakaskunta
Esimies Raimo Kuisma, 019 449 040, 0400 485 565
Koivusaarentie 56, 12450 Vähikkälä

Vähikkälän yhteisten vesialueitten osakaskunta
Esimies Eero Joensuu, 040 506 5040
Ruhantie 161, 12400 Tervakoski
eero.joensuu@kolumbus.fi