Vähikkälän yrittäjiä

Etusivu

Ajankohtaista

Kylätoiminta

Kuvat, kartat

Linkit

Sähköpostit

Tapahtumat

Yhdistykset

Yrittäjät

Kirjoita vieraskirjaan

Lue vieraskirjaa

Palaute

Vanhat sivut


 
 
Elintarvikekioski

Vähikkälän Suvipuoti ja Kylätoimisto
Sanna Juupaluoma, 040 701 3857
Vähikkäläntie 721,
12450 Vähikkälä
ylva.dostojevski@suomi24.fi
Eläinlääkäripalvelut, koirahoitola, oriasema ja majoituspalvelut
Saravet

Eläinlääkäri Satu Halonen, 500 596 928
Sauvalantie 335,
12450 Vähikkälä
www.saunalahti.fi/saravet
 
   
Eläintäyttämö Esa Kemppainen

(019) 449 223, 050 563 0169
Mattilantie 56,
12450 Vähikkälä
esa.kemppainen@pp.armas.fi

 


Kirsikkatomaatteja

Esa ja Susanna Salonen, 0500 187 129, 050 540 7620
Mattilantie 89
12450 Vähikkälä
susanna.salonen@pp1.armas.fi

 
   
Asfalttitöitä ja tienrakennusta

040 504 5309
Tiepiki Antero Heikkinen
Kirkkoportintie 73
tiepiki@aina.net
 


Kuljetusliike Suoranta Ky
Jukka Suoranta, 0400 610 785
Kirkkoportintie 25
12450 Vähikkälä

 
   
Kuorma-autoilija Ilpo Nieminen
0400 310 789
Kirkkoportintie 53
12450 Vähikkälä

 
Maatalousyhtymä Koskinen
050 306 8640, 050 375 9184, (019) 449 093
Uotilantie 26
12450 Vähikkälä

   

Maarakennus Kekki Oy

Ilpo Kekki, 0400 203 158
Toivantie 124
12450 Vähikkälä
 

KULJETUSLIIKE
Tmi Erkki Koskiniemi
040 704 4703
erkki.koskiniemi@pp.inet.fi
www.linnaseutu.org/koskiniemi
 
 
Salaojitusurakointi, kaivinkonetyöt
Tmi Jukka Salonen, 0400 359 080
Vehmaistentie 65
12450 Vähikkälä
salonen.jukka@armas.fi

 
Saukkolan Kasvuturve
Seppo Saukkola, 019 449 049, 050 526 483
Kirkkoportintie 11
12450 Vähikkälä
   
Tervakosken Tilasiemenpakkaamo
Eero Joensuu, 040 506 5040
Ruhantie 161
12400 Tervakoski
eero.joensuu@kolumbus.fi
 
Traktori- ja maatalouskoneurakointia
Avomaan kasviksia kesäisin
Juha Valajärvi, 0440 422 479
Valajärventie 42 B
12450 Vähikkälä
juvala@luukku.com

 
 
Tietotila Oy
www-sivujen suunnittelu ja valmistus
Olavi Kanervisto, 040 506 1105
olavi.kanervisto@mensa.fi
www.tietotila.com

 
Valokuvaaja Pirkko Kanervisto
040 733 4036
Vehmaistentie 65
12450 Vähikkälä

Vähikkäläläisten yrityksiä muualla
 
Rengon Rosamaria
Kuntoutumis- ja dementiakoti
Tuikontie 10 E 22, 14300 Renko
Puh. 050 527 2061, fax 03-682 0066
 
Riihimäen LVI–KESKUS Oy
Suikkarinkuja 4,
12240 Hikiä
Toni Salminen, 040 557 4987
toni.salminen@gmail.com
 
Kodin Apujoukot
Laadukasta kotisiivouspalvelua vuodesta 2004
Sillankorvankatu 25
05810 Hyvinkää
www.kodinkotijoukot.fi
 


Kustannusosakeyhtiö Kirjava

tj. Satu Hlinovsky / Tieteis- ja fantasiakirjallisuus
Vehmaistentie 65
12450 Vähikkälä
040 5061105/Olavi Kanervisto
www.kirjava.com


Ilmoitathan muuttuneet tiedot tai jos tietosi puuttuvat kokonaan!

Pirkko Kanervisto tai Olavi Kanervisto