Etusivu

Ajankohtaista

Kylätoiminta

Kuvat, kartat

Linkit

Sähköpostit

Tapahtumat

Yhdistykset

Yrittäjät

Kirjoita vieraskirjaan

Lue vieraskirjaa

Palaute

Vanhat sivut

 
Vähikkälän yhdistykset

Etelä-Janakkalan Erätoverit ry
Puheenjohtaja Esa Ilo, 040 84557372
Huurrekuja 7 B 7, 11120 Riihimäki
esa.ilo@elisanet.fi
Metsästysmaja: Eräkolmio (pdf-tiedosto)
— Pieniin juhliin ja kokouksiin
Vuokraus: majaisäntä Aarre Tauru, 040 5150590
aarre.tauru@pp1.inet.fi

Toivan Marttayhdistys ry
Puheenjohtaja Hilkka Heino, 040 546 5808
Mattilantie 26, 12450 Vähikkälä
hilkkaheino@netti.fi
Sihteeri Leena Mäntylä 019 766 455
Tuomikuja 1, 12400 Tervakoski
leena.mantyla@luukku.com

Vähikkälän maa- ja kotitalousseura ry
Puheenjohtaja Hannu Järvinen, 019 449 161
Sauvalantie 76, 12450 Vähikkälä
Sihteeri Jarmo Hatakka, 050 590 4617
Soksontie 124, 12450 Vähikkälä
jarmo.hatakka@armas.fi

Seuratalon vuokraus:
Erkki Koskiniemi, 040 704 4703
erkki.koskiniemi@pp.armas.fi
www.linnaseutu.fi/juhlatalot

Vähikkälän nuorisoseura ry
Puheenjohtaja Pauli Koskinen, 0400 401140
Kurikantie 98, 12450 Vähikkälä
koskinen.pauli@hotmail.com
Sihteeri Suvi Pesonen
Uotilantie 133, 12450 Vähikkälä
suvipesoska@gmail.com

Vähikkälän ja Sauvalan VPK ry
Puheenjohtaja Lauri Salonen
Maaniityntie 18
puh. 040 7197 905
latesalonen@gmail.com
Palokunnan Päällikkö
Antti Siivo, puh. 050 406 9216
antti.siivo@pp.armas.fi

Vähikkälän väljämä ry
Puheenjohtaja Mika Koskinen, 050-5587389
Uotilantie 77, 12450 Vähikkälä
vahikkalanvaljama@gmail.com
Sihteeri Esa Härkönen.
www.blogspot.fi

Vähikkälän Näyttämö VäNä
Vähikkälän nuorisoseura ry:n ja
väljämä ry:n yhteinen näyttämö
Riikka Vilkki, 050-5587389
Vähikkäläntie 663, 12450 Vähikkälä
riikka.vilkki@gmail.com
www.linnaseutu.org/vahikkalannayttamo

Järvien suojeluyhdistykset

Kesijärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Antti Korpiniitty, 050 567 1767
Maalarintie 10 A1, 04200 Kerava
antti.korpiniitty@kolumbus.fi
Sihteeri Eija Huhtala, 050 439 6344
Länsitie 44 C, 11910 Riihimäki
kesäas. Rantahaantie 116, 12450 Vähikkälä
eija.huhtala@parkettihuhtala.fi

Leipijärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Pentti Kurikka 050 500 3430
Osuuskunnantie 18 C 00660 Helsinki
pentti.kurikka@mbnet.fi
Sihteeri Tiina Kärpälä, 040 748 5443
tiina.karpala@metso.com.

Ojajärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Jukka Rauhala, 0400-605 571
Kaijunpolku 8, 12400 Tervakoski
jukka.rauhala@ojajarvensuojeluyhdistys.net
Sihteeri: Arto Arola, 040 563 8589
arto.arola@ojajarvensuojeluyhdistys.net

Valajärven Suojeluyhdistys ry
Puheenjohtaja Pekka Koskinen 0400 444 618
Sateenkaari 3 M 198, 02100 Espoo
Pekka.Koskinen@talentpartners.fi

Osakaskunnat (kalastuskunnat)

Sauvalan osakaskunta
Esimies Raimo Kuisma, 019 449 040, 0400 485 565
Koivusaarentie 56, 12450 Vähikkälä

Vähikkälän yhteisten vesialueitten osakaskunta
Esimies Eero Joensuu, 040 506 5040
Ruhantie 161, 12400 Tervakoski
eero.joensuu@kolumbus.fi

 

     
     
   
Pekka Sokslampi, Väinö Lehtinen, Mauno Kuossari, Martti J.Ahonen, 1956.
Kuva: Etelä-Janakkalan Erätorverit
Lähde: Vähikkälän kyläkirja
   
     
       
     
"Perunateatteri" Maatalousnaisten kevätlounasvalmisteluja 1989.
Kuvassa Reetta Salonen ja Fanny Mäenpää
Kuva: Tuula Salonen
   
       
     
Heimo Saukkola esittelee palokuntakalustoa.
Kuva: Olavi Kanervisto
   
       
     
Valajärvi 2009
Kuva: Pirkko Kanervisto